نهال آلبالو پیش رس

نهال آلبالو پیش رس از ارقام تجاری است . که در بازار بسیار مورد پسند بوده و از رقم های البالو خیلی زود رس و بسیار خوش طعم و آبدار است . زود بازده و پایه کوتاه است . فروش این نهال در نهالستان برگ سبز بصورت عمده و خرده است . مشاریانی که قصد خرید این نهال را دارن میتوانند حضوری یا غیر حضوری از نهالستان برگ سبز خریدی مطمعن و بدون دغدغه بصورت مستقیم و بدن واسطه از مدیر نهالستان مهندس رضا میرزایی با شماره تماس 09104101070 خریداری و سفارشات خور را انجام دهید . 

نهال آلبالو پیش رس

نهال آلبالو پیش رس

نهالستان برگ سبز تولید و عرضه کننده انواع نهالهای مثمر و غیر مثمر می باشد . 

نهالستان برگ سبز اولین تولید کننده انواع نهال های خارجی و ایرانی در جهان است.

همچنین همه ارقام نهالهای نهالستان برگ سبز بدرخواست شما مشتریان گرامی به تمام نقاط کشور ارسال می شود . از جمله : تهران – شیراز – اصفهان – مشهد – تبریز – گلستان – مازندران – کرمانشاه – اراک – اردبیل و … .

این نهال در نهالستان برگ سبز بصورت کاملا تضمینی و تخفیف ویژه نهالستان بفروش میرسد 

روش درخواست خرید نهال آلبالو  از نهالستان برگ سبز : برای خرید انواع درخت شما میتوانید . به صورت مستقیم و بدون واسطه با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

بمدیریت : مهندس رضا میرزایی 

شماره تماس : 09104101070-09306363005

شماره موبایل دفتر : 09143338362

نهال آلبالو پیش رس

نهال آلبالو پیش رس

مشخصات : 

آلبالو پیش رس یکی از ارقام نهال آلبالو است . یکی از خصوصیات بارز این نهال دیر گل بودن و مقاومت نسبتا مناسب در برابر سرمای بهاره میتوان از این نهال برای گرده افشانی برای درخت شلیل مناسب تر از نهال گردوی گرده افشان است .این نهال خزان پذیر با برگ های لوزی شکل بصورت متناوب روی شاخه قرار دارند . رنگ پوسات آن هوه ای روشن تا نقره ای است . نهال آلبالو از نظر حجم  در مقایسه با گیلاس جای کمی را اشغال میکند. ارتفاع این نهال 2 الی 4 متر میرسد . ساقه های آن قایل انعطاف است . و به راحتی بدون آن که شکسته باشد خم میشود .

به این دلیل چیدن میوه این نهال نیازی به نردبان ندارد . میتوان آن را با خم کردن با دست چید . گل های این آلبالو دارای 5 گلبرگ و 5 کاسبرگ است . درخت آلبالو هرس نمیشود مگر اینکه شاخه شکسته یا بیمار باشد . معمولا میوه در شاخه های یک ساله رشد میکند . و هر چه از عمر درخت میگذرد بار دهی آن کم میشود . این نهال در هر هکتار بیش از 29 تن محصول میدهد . عمر اقتصادی این نهای بیش از 29 سال است . 

شرایط محیطی :

آلبالو پیش رس   در خاک های شور و قلیایی نیز رشد میکند . ولی بهترین نوع خاک برای رشد بهتر این نهال این است . که آن را در خاک های لومی رسی کشت کرد . خاک این نهال بیشتر به ترکیبات پتاس احتیاج دارد . چون برای میوه دهی و رشد نهال مناسب است . ولی از ازت برای جلو گیری از سرما استفاده می کنند . تا حدود 5 متری ریشه رشد میکند . نیاز سرمایی این نهال 599 الی 1599 ساعت زیر -7 درجه سانتیگراد است . تابستان های خشک و خنک برای این نهال مناسب است .

این نهال را میتوان در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر و کوهستانی کاشت کرد . مهم ترین موضوع در کاشت این نهال این است که باید قطر و عمق چاله های مختص آلبالو پیش رس باید بصورت 80 در 80 در 80 در نظر گرفت . فاصله کاشت این نهال در زمین های غیر شیبدار و مسطح باید 4 در 4 متر باشد . ولی در زمین های شیب دار و مناطق باد خیز باید 3 در 3 متر کاشت کرد . 

مقاومت این نهال به گرما و سرما زیاد است . ولی کاشت این نهال در مناطق بسیار گرم  بدیل تامین نشدن نیاز سرمایی و یا آسیب به میوه نیست . ریشه آلبالو نسبت به گیلاس در برابر خاک های مرطوب مقاوم تر است . ریشه این نهال سطحی و تا عمق 5/2 متر گسترش میابد . برای آبیاری این نهال بهتر است . زمانی که خاک خشک شد آبیاری کنیم که در طی فصل تابستان حدود 3-2 بار در طی هفته ابیاری لازم است . اما برای درختان بالغ و بزرگ هفته ای یک بار آبیاری مناسب است . آبیاری بهتر است که در سایه انداز دخت انجام گیرد . این نهال برای آبیاری غرق آبی حساس است . و بهتر است از روش های مناسب آبیاری استفاده کنیم . 

نهال آلبالو پیش رس

نهال آلبالو پیش رس

ارقام دیگر نهال آلبالو :

نهال آلبالو مجاری

نهال آلبالو محلی

نهال آلبالو گیلاس

نهال آلبالو خوشه ای

نهال آلبالو فرنگی

نهال آلبالو تلخ

نهال آلبالو گیلاسی

نهال آلبالو اصلاح شده

نهال آلبالو تکدانه