انار شیرین ساوه

نهال انار شیرین ساوه خزان پذیر بومی ایران است. و دارای ۲۰ گونه ی مختلف می باشد که در نواحی گرم و مرطوب با زمستانهای معتدل همیشه سبز می ماند. رشد سریعی دارد و حداکثر طول رشد درخت انار تا ۶ متر است. نهال انار شیرین ساوه گل های ان درشت و بی بو است و بعد از ۳ تا ۴ سال می رویند. این درخت در سه نوبت گلدهی دارد: اواسط فروردین، اواخر بهار و اواسط تابستان. ریشه ی درخت بسته به شرایط محیطی اش تا عمق ۱.۵ و تا شعاع ۲.۵ رشد می کند. شاخه هایش نیز باریک و ناهموار است و در برخی ارقام دارای خار می باشند. برگ هایش در ابتدای رشد عنابی رنگ و با رسیدن سبز می شوند. در یک میوه انار متوسط نزدیک به ۸۰۰ دانه وجود دارد.

برخی از خواص انار

انار منبع مهم آنتی اکسیدان ها ، پتاسیم و ویتامین C است.
آب انار شیرین برای بیماریهای مجاری ادرار مفید است.
اگر آب انار را با عسل مخلوط کنید و هر روز چند قطره در بینی بچکانید از رشد پولیپ در بینی جلوگیری می کنید.
آب انار مقوی قلب و معده است.
خون ساز است و آن را تصفیه می کند.
آب انار خاصیت میکروب کشی و ضد عفونی دارد.

شرایط محیطی

در سه سال اول پس از کاشت نهالها هر ۷ تا ۱۱ روز حداقل یکبار آبیاری کنید.
در زمان رشد و رسیدن میوه درخت به دمای بالا و گرما نیاز دارد که این میزان تا۳۸ درجه است. درخت انار نسبت به سرما شدیدا حساس بوده و در دمای کمتر از ۱۲- درجه سانتیگراد در عرض ۲ روز آسیب می بیند و در دمای سردتر از بین می رود. گرما و آفتاب شدید نیز آنرا می سوزاند.
انواع خاک ها میزبان درخت انار هستند اما بهترین خاک خاک رسی قابل نفوذ و دارای رطوبت است. نیاز کلسیم انار زیاد است، کود خاک نیز باید زیاد باشد.
هرس درخت باید از سال سوم انجام شود و پاجوش ها هرس شوند.

تکثیر گیاه

تکثیر توسط نهال ریشه دار، پاجوش ، قلمه و خوابانیدن صورت می گیرد.

آفات و بیماری ها

مهمترین آفت انار کرم گلوگاه است که در صورت بروز، سمپاشی بی نتیجه است و باید میوه
آلوده را از درخت جدا کرد. کنه پاکوتاه، شته سبز، مگس سفید و سوسک چوبخوار از دیگر آفات درخت می باشد. عوامل قارچی موجب ترشیدگی انار می شوند.

روش درخواست خرید محصول از نهالستان برگ سبز : برای خرید نهال های انواع درخت شما میتوانید به صورت مستقیم و بدون واسطه با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .

شماره :۰۹۱۰۴۱۰۱۰۷۰ شماره :۰۹۳۰۶۳۶۳۰۰۵ به مدیریت مهندس رضا میرزایی.

و همینطور شما خریداران محترم به منظور خرید نهال و همینطور دریافت لیست ارقام نهال ها و قیمت نهال ها میتوانید به نهالستان برگ سبزمراجعه نمایید و یا با شماره های 09144101070,09143338362 تماس حاصل فرمایید.(خرید نهال با تخفیف)

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *