نهال تبریزی

نهال تبریزی

نهال تبریزی

نهال تبریزی از جمله نهالهای کمیاب است و بسیار زود به بهره وری میرسند . این نهال از 10 تا 20 متر ارتفاع می گیرد . این نهال در سن 5 سالگی به بره وری میرسد . و میتوان از ان در صنعت چوب و نجاری استفاده کرد . این نهال برگهایی پهن و سر تیز دارند .

رنگ این برگها سبز مایل به زرد بوده . و مقداری چسبناک نیز هستند .

ریشه های این نهال با بالا رفتن سن نهال , قوی تر شده . و نفوذ پذیری بالاتری پیدا می کنند .
این نهال تنها در صنایع چوبی مورد استفاده قرار نمی گیرد .  و بلکه در طب سنتی نیز از ان استفاده می شود .

این نهال مقاومت خوبی در برابر خشکی دارد . اما آبدوست می باشد   . درست است که این نهال اب فرائان را دوست دارد ولی ابیاری بیش از اندازه باعث می شود رشد نهال توقف یابد .

نهال تبریزی یکی از ارقامی است که معمولا مقاومت خوبی  در برابر انواع خاک نشان داده است . اما در خاکهای آهکی رشد خوبی نخواهد داشت .

شرایط محیطی :

نهال تبریزی در مناطق سردسیر و معتدل رشد می کند .  این نهال بخوبی می تواند در  هوای سرد مقاومت و رشد کند .

یکی ار ویژگی های مهم این نهال مقاومت آن به خشکی و کم آبی میباشد . نهال تبریزی نیازی به آبیاری روزانه ندارد .

از جمله خطراتی  که نهال  را تهدید می کند گیاه انگل می باشد و این گیاه خودرو می باشد . و به دور تنه  ی درخت میپیچد . این انگل از شیرابه های نهال تغذیه کرده و به تدریج سبب خشک شدن نهال می شود .

خصوصیات و ویژگی های نهال تبریزی:

نهال تبریزی از ارقام نهال کمیاب ای است که خیلی زود به بازدهی مطلوب می رسد،و نهال آن رفته رفته به درختی مرتفع می رسد و در 6 سالگی آماده بهره برداری است و می توان از چوب آن استفاده کرد. از این رقم با نام درخت برگریز نیز یاد می کنند،برگ هایی براق و پهنی دارد که مقداری نوک تیز هستند. برگ های درخت تبریزی قبل از ریزش به رنگ بسیار خاصی در می آیند و چهره زیبایی به درخت می دهند. یکی از ویژگی های بارز این رقم ارتفاع بلند آن می باشد که تا 30 متر نیز می رسد. نهال تبریزی  درخت پهناوری نیست بلکه بیشترین رشد این رقم معطوف به ارتفاع آن است و شاخه ها نیز به حالت موجی حرکت می کنند.

شرایط ایده ال رشد درخت تبریزی:

نهال تبریزی معمولا در هر نوع خاکی امکان رشد دارد اما ممکن است در خاک های قلیایی و آهکی به رشد و بازدهی مطلوب نرسند. این رقم یکی از گونه های نور پسند می باشد و در مناطق آفتابگیر رشد بسیار خوبی میکند همچنین نور کم رشد برگ ها را دچار اختلال می کند.

لیست ارقام نهال ها:

نهال تبریزی

-نهال کبودی

-نهال ژینگو

نهالستان برگ سبز تولید و عرضه کننده انواع نهالهای مثمر و غیر مثمر می باشد .

همچنین همه ارقام نهالهای نهالستان برگ سبز بدرخواست شما مشتریان گرامی به تمام نقاط کشور ارسال می شود . از جمله : تهران – شیراز – اصفهان – مشهد – تبریز – گلستان – مازندران – کرمانشاه – اراک – اردبیل و … .

این نهال در نهالستان برگ سبز بصورت کاملا تضمینی و تخفیف ویژه نهالستان بفروش میرسد

روش درخواست خرید نهال انگور  از نهالستان برگ سبز : برای خرید انواع درخت شما میتوانید . به صورت مستقیم و بدون واسطه با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

بمدیریت : مهندس رضا میرزایی

شماره تماس : 09104101070-09306363005

شماره موبایل دفتر : 09143338362