نهال کبوده 

روش درخواست خرید نهال کبوده از نهالستان برگ سبز:برای خرید انواع درخت شما میتوانید . به صورت مستقیم و بدون واسطه با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

شماره تماس : 09104101070-09306363005

بمدیریت: مهندس رضا میرزایی

مشخصات:

کبوده یا صنوبر کویری درختی است. پهن برگ و تاج نیمه گسترده با فرم تنه خمیده و خزان کننده که شرایط آب و هوایی مناسب ارتفاع 14 متر می رسد. ساقه های قدیمی تر دارای پوسته ضخیم و خشن به رنگ سبز زیتونی ریشه های رقم کبوده گسبرده ولی عمق زیادی ندارد. این گونه دارای طیف گسترده ای است.

که به طور طبیعی در شمال آفریقا در خاور میانه و آسیای میانه تا غرب چین وجود دارد و همچنین در جنگل های پهن برگ . خشک . نیمه گرمسیری تا ارتفاع 49 تا 1819 متر از سطح دریا مشاهده می شود. دمای تحمل آن -14 تا +49 درجه می باشد.

شرایط محیطی:

کبوده در خاک های اسیدی . مرطوب با ضخامت کم بهتر رشد میکند. به خشکی و آب های نمکی مقاوم است. و برای رشد به نور زیادی نیاز دارد. و در سایه نمیتواند رشد کند. نهال کبوده به عنوان چنگل کاری در خاک های شور در مناطق بیابانی ایجاد بادگیر و جلوگیری از فرسایش خاکف بیابان زدایی و مکان های خشک و نیمه خشک کنار دره ها . رود خانه ها  و کاربرد دارد. یکی از ویژگی های بارز نهال کبوده تغییر رنگ برگ در فصل پاییز به رنگ زرد طلایی است. پشت برگ های ابن درخت پوشیده از کرک و معمولا به رنگ سفید است. 

نهال کبوده

نهال کبوده

نحوه کاشت کبوده :

زمین مناسب برای کاشت کبوده زمین نباید سنگلاخی . شیب دار. یا باتلاقی و ماندآبی باشد ودر معرض باد های گرم و سرد قرار نداشته باشد. مناسب ترین خاک برای کبوده خاکی یکنواخت است که در صد رس آن کمتر از 29 درصد و بقیه سیلت باشد کبوده باید در مناطق آب گیری و با زه کش مناسب باشد. کبوده بسته به گونه و رقم شرایط محیطی متفاوتی را می پذیرد. کبوده نسبت به آب و هوایی گرم حساسیت بیشترد دارد. و گرما را نمی پذیرد.مناطق مناسب برای کاشت مناطق شمالی که آب و هوایی مرطوبی دارد مناسب است.

نهال کبوده

نهال کبوده

همینطور شما خریداران محترم به منظور خرید نهال و همینطور دریافت لیست ارقام نهال ها و قیمت نهال ها میتوانید به نهالستان برگ سبزمراجعه نمایید و یا با شماره های 09144101070,09143338362 تماس حاصل فرمایید.(خرید نهال با تخفیف)

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *