نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی در اکثر مناطق کشور قابل کشت میباشد از نظر صرفه اقتصادی به صرفه بوده زیرا یک سال بعد از کاشت در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوای درختان بارور شده و گردو میدهد . نهال گردو اسرائیلی درطول تابستان و زمستان نسبت به گرما و سرمای بیش از حد حساس است. در طول دوره خواب زمستانه، گردو می‌تواند سرمای ۱۱- درجه سانتی گراد را بدون خسارت جدی تحمل کند ولی پس از شروع رشد، سرمای ۲- تا ۳- درجه سانتی گراد موجب از بین رفتن برگها، شاخه‌ها و گلها شده ودر نتیجه محصول کاهش می‌یابد.
به علاوه شاخ و برگ درختانی که تا اواخر پاییز به رشد خود ادامه می‌دهند در معرض خسارت سرما قرار می‌گیرد. مقاومت ارقام مختلف گردو نسبت به سرما متفاوت است. دمای بالاتر از ۳۸ درجه سانتی گراد موجب آفتاب سوختگی پوست سبز و چروکیدگی مغزنهال گردو اسرائیلی می‌شود . در رطوبت نسبی کم و دمای بالاتر از ۴۰ درجه سانتی گراد، به این نوع گردو خسارت جدی وارد می‌شود.
دمای پایین تابستان نیز مناسب نیست زیرا موجب می‌شود میوه‌های این نوع نهال گردو به اندازه کافی پر نشود. هوای خنک در طی فصل رشد، برداشت محصول را به تأخیر انداخته و در نتیجه باغداران متضرر می‌شوند؛ بنابراین هوای خنک و فصل رشد کوتاه از عوامل محدود کننده پرورش نهال گردو اسرائیلی هستند.

مناطق مناسب رشد

نهال گردو اسرائیلی نیز مانند سایر میوه‌های  مناطق معتدل در زمستان به مقدار سرمای معینی نیاز دارد تا خواب آن برطرف شود که به این ترتیب در بهار رشد رویشی و گلدهی کافی خواهد داشت. در صورت عدم وجود سرمای کافی، بازشدن جوانه‌ها و گلدهی نامنظم شده وبه تأخیر می‌افتد واین موجب کاهش محصول و خشک شدن سر شاخه‌ها می‌شود.

نهال گردوهای زیر نیز در نهالستان مهندس میرزایی موجود میباشد 

انواع گردو

1 -نهال گردو پیوندی (زودبازده)
2 -نهال گردو محلی تویسرکان
3 -نهال گردو پدرو
4 –نهال گردو خوشه ای
5 –نهال گردو فرانکوت (فرانسوی)
6 –نهال گردو لارا ( امریکایی)
7 – نهال گردو ضیاء آباد قزوین
8 –نهال گردو هارتلی
9 –نهال گردو پاریزین (فرانسوی)
10 –نهال گردو هاروارد
11 –نهال گردو سانلند
12 –نهال گردو چندلر
13 –نهال گردو سجنوو (یوگسلاوی)
14 –نهال گردو کانادایی
15 –نهال گردو شیلی
16 –نهال گردو اسرائیلی

روش درخواست خرید محصول از نهالستان برگ سبز : برای خرید نهال های انواع درخت شما میتوانید به صورت مستقیم و بدون واسطه با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .

شماره :09104101070 شماره :09306363005 به مدیریت مهندس رضا میرزایی.

و همینطور شما خریداران محترم به منظور خرید نهال و همینطور دریافت لیست ارقام نهال ها و قیمت نهال ها میتوانید به نهالستان برگ سبزمراجعه نمایید و یا با شماره های 09144101070,09143338362 تماس حاصل فرمایید.(خرید نهال با تخفیف)

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *